Salangen-Nyheter

Tips: 957 900 86
tips@salangen-nyheter.com
Tirsdag 7. februar 2012

  • tirsdag-6°C
  • onsdag1°C
  • torsdag-1°C
Været i Salangen:
I morgen onsdag kl. 15.00 til 16.00 på Salangen-Nyheters WebTV:
Nyhetsmagasinet "Midt på dagen"
aashildmenerbig
På bildet: Åshild Bendiktsen håper på snarlig drift igjen i restaurantlokalene i Huset mot havet. FOTO: JON HENRIK LARSEN

Huseier for Nyt Bar og Restaurant:

- Håper på ny drift

I går kom meldingen om at utestedet Nyt Bar og Restaurant på Sjøvegan var konkurs. Meldingen ble mottatt med triste tilbake-meldinger fra folk i Salangen. Nå håper Huset mot Havet at det blir raskt nye leietakere i lokalene.


Nyheten om konkursen til Nyt Bar og Restaurant på Sjøvegan kom i går ut til salangsværingene. Mange som nettavisen pratet med, synes det var svært trist at stedet nå blir stengt. Leder i Salangen Næringsforening, Morten Mikalsen var en av dem som synes konkursen var trist. - Saken er så absolutt tragisk. Men vi satser på rask reåpning med blanke ark og fargestifter til, sier Mikalsen til nettavisen.


Leter etter nye leietakere

Restaurant- og bar virksomheten holdt til midt i sentrum av Sjøvegan i leide lokaler hos Huset mot Havet AS. Styreleder Åshild Bendiktsen i Huset mot havet synes konkursen er beklagelig. - Det er trist. Men det kom ikke som et sjokk på oss. Vi var informert om at dette kom til å skje, sier Bendiktsen til nettavisen. Hun er allerede på jakt etter nye leietakere til de 560 kvadrat store lokalene i sentrum. - Vi holder dørene åpne for nye leietakere som vil overta lokalene, sier Åshild Bendiksen.


For dyr husleie

Enkelte mente at husleien på lokalene der Nyt Bar og Restaurant holdt til, var alt for dyrt. I dag kan Bendiktsen avkrefte dette. - Husleien har ikke vært dyr i det hele tatt. De har leid for halv pris der i den siste tiden, sier Bendiktsen. Hun mener at det er liv laga for en restaurant og bar i lokalene - også i fremtiden. - Bare man vet hvordan man skal drive det, så er det liv laga, avslutter Åshild Bendiktsen.

Til nyhetsarkivet
Tips en venn