Salangen-Nyheter

Tips: 957 900 86
tips@salangen-nyheter.com
Torsdag 17. mai 2012

  • fredag12°C
  • lørdag8°C
  • søndag7°C
Været i Salangen:
Fredag fra kl. 17.00 til 18.30 på Salangen-Nyheters WebTV
Musikk- og aktueltprogrammet "Status"
salangencup2012big
Lavangen spilte blant annet mot laget Atlantis i Salangen Cup i år, der salangsværing Jan Tore Bakli også var med på banen. FOTO: JON HENRIK LARSEN

Innendørs fotballturnering for seniorer:

Fotballhelg i Salangen

SJØVEGAN: Denne helgen ble det arrangert innendørs fotballturnering i Salangen for seniorlag med spillere over 15 år. Hele 18 lag deltok i både herre og dameklassen.


Turneringen i Salangshallen har vært en lang tradisjon, og dette var nå 29. året den gikk. De siste ti årene har den vært holdt den siste helga i januar. Turneringen var vellykket og det var 18 lag totalt som deltok, 12 lag i herreklassen og 6 lag i dameklassen.


Masse folk
Det var masse folk i Salangshallen i helga, og arrangøren regnet med at det har vært borti 200 mennesker innom inkludert spillere og tilskuere. - Turneringen gikk veldig fint og til tross for et par småskader så var det ikke noen store uhell, sier en fornøyd turneringsleder Odd Lomås til nettavisen. Lagene kom i fra Tromsø i nord til Narvik i sør.


Det var mange publikummere i Salangshallen under helgas fotballturnering. FOTO: JON HENRIK LARSEN


Herreklassen
Det var 12 lag som deltok i denne klassen og kampene var hard. Finalen gikk mellom Nordpolen som er et lag sammensatt av spillere fra flere plasser som Tromsø og Salangen, og Tovato som er et juniorlag fra Mjølner i Narvik. Gullet i denne klassen gikk til Nordpolen som vant hele 7- 1 over Tovato. Tredjeplassen gikk til Salangen.


Damene
Damene hadde ikke like mange lag, men kampen var ikke noe mindre av den grunn. Også her var Nordpolen i finalen. Også damenes Nordpolen var et mikslag med spillere fra ulike plasser. De spilte mot FC Ofoten og Nordpolen vant denne kampen 3-2 og fikk dermed gullet. FC Ofoten fikk da sølv og bronsen i denne klassen gikk til et Salangen lag som måtte slå et annet Salangen lag for å greie dette. Alt i alt - en utrolig bra turnering i helga.

Til nyhetsarkivet
Tips en venn