Salangen-Nyheter

Tips: 957 900 86
tips@salangen-nyheter.com
Fredag 3. september 2010

  • fredag10°C
  • lørdag9°C
  • søndag10°C
Været i Salangen:

Dansehelg på Fjellkysten

Etter fjorårets suksess med utsolgte billetter og fulle hus, trår Fjellkysten Hotell igjen til. I helga står "Sakarina" klar (bildet) som et av bandene som skal sørge for nonstop dansemusikk.



På bildet:
Dansebandet Sakarina er nok en gang klar for dansebandaften på Fjellkysten Hotell.


Og i år som i fjor, er det velkjente Sakarina og Runaway som skal stå for kveldens dansemusikk. Sakarina som nettopp er hjemkommet fra turne på Færøyene, og Runaway som for tiden er backingband for Jenny Jenssen, gleder seg begge stort til å besøke Fjellkysten igjen.


Plateaktuell om kort tid

Sakarina er nå i platestudio, der de er i gang med innspilling av nytt materiale til sin kommende CD. Her er det laget låter, som bandet håper vil falle i smak hos publikum og fans. Og ikke minst en av låtene ,som vil bli Sakarinas første duett på plate ,med en kvinnelig nord norsk artist . Navnet på denne spennende artisten holdes foreløpig hemmelig, men her er det store overraskelser på tur.


Musikkvideo

Det er også under produksjon to musikkvideoer til denne platen, som publikum vil få se på bla.Dansefot Jukeboks på NRK tv.Sakarina ligger også denne uken på den nordiske Dansbandtoppen, der deres låt ”Juvela” har toppet listen i nesten 10 uker.


Stor for lokalt band

Runaway har fått den ærefulle oppdraget å få spille for velkjente Jenny Jenssen, på hennes spillejobber i Nord-Norge.
Og Runaway setter stor pris på denne utfordringen, da det ikke er hvem som helst som får en slikt oppdrag etter hennes tidligere backingband, velkjente Septimus. Så alle fest- og danseglade kan se frem til i morgen lørdag, der man får gjensyn med noen av landets ledende danseband. Og Sakarina garanterer topp stemning og gjenhør med mange av deres radio og tv slagere gjennom tidene.
Foto: Byrå

Til nyhetsarkivet
Tips en venn