Salangen-Nyheter

Tips: 957 900 86
tips@salangen-nyheter.com
Fredag 18. mai 2012

  • fredag12°C
  • lørdag8°C
  • søndag7°C
Været i Salangen:
I dag fredag fra kl. 17.00 til 18.30 på Salangen-Nyheters WebTV
Musikk- og aktueltprogrammet "Status"
nyeeierevilovertabig
Frode Bruvoll i NASA Salangen har påtatt seg og være en megler imellom nye og gamle eiere av treningshuset. ARKIVFOTO: JON HENRIK LARSEN

Friskhusets nedleggelse i Salangen:

Nye eiere vil overta

SJØVEGAN: Ikke før har Friskhuset stengt dørene fredag, før nye interessenter banker på døra og vil inn. Det er tydelig at folk i Salangen vil ha tilbudet om treningsstudio.


Frode Bruvoll i NASA Salangen kunne fredag forteller at det ikke gikk lang tid etter at ryktene om Friskhusets nedleggelse, før nye interessenter var på trappen. - Det er flere som er interesserte i å overta lokalene etter Friskhuset og dette er snakk om lokale folk. Hvem en eventuelt ny eier blir vil jeg ikke si noe om nå, sier Bruvoll. Men han går så langt, at han garanterer at det vil være liv i lokalene igjen om under en måned.


Nesten klar

- Det har i går fredag vært samtaler mellom Friskhuset og de som muligens tar over .Det er ikke bare å overta et slikt lokale. Det skal diskuteres pris, avtaler skal være på bordet, og så videre, sier Bruvoll. Det som imidlertid er klart er at det vil fortsatt bli et treningsstudio i bygda. Bruvoll i NASA Salangen kunne ikke si noe om de nye eierne skal beholde utstyret som er der i dag eller om de skal skaffe helt nytt. - Noe endringer vil det sikkert bli. Kanskje litt oppussing av selve lokalene for å få de nye eiernes eget preg på lokalene, sier Bruvoll fornøyd.


Avtaler
Det er fortsatt litt arbeid som gjenstår i arbeidet mot en eventuell overdragelse. Det er en masse nødvendig papirarbeid og så må all økonomi være ett hudre prosent på plass, men dette regner man med å ha klart i løpet av kort tid.  - Uansett, så blir det spennende å se hvem de nye eierne er og hvor fort de får alt på plass, sier Bruvoll.

Til nyhetsarkivet
Tips en venn