Hopp til: Navigasjon | Innhold | Undermeny
Av: Jørn Hansen
jh@salangen-nyheter.comFredagen var Indre Troms Hørsellag på plass med sin hørseltester. Og flere skrev seg opp for hørsel-time.
Hørselboksen står nede ved Coop Prix på Sjøvegan. Den var i hele går i fullt arbeid med å teste ut hørselen til folk. - Det har vært kjempeartig hittil og gleder meg veldig til folk begynner å legge mer merke til at vi står her. Vi har ikke hatt så mange folk innom i løpet av fredag. Men vi regner med at folk kommer etterhvert i løpet av lørdag og søndag, sier leder Per Hauglid til nettavisen.
Nyttig redskap
Hørselboksen er veldig nyttig til å få testet hvorvidt man er hørselshemmet. Det er mange i dag som går rundt og faktisk er det. - Jeg var selv hørselshemmet i flere år uten å vite det. Og jeg fant det ut først ved en hørseltest. I dag tar jeg den for å sjekke om jeg har fått bedre hørsel eller om jeg har fått dårlig hørsel igjen, sier en av de som testet boksen i går, Jørgen Magnus Utstøl til nettavisen.
Til nyhetsarkivetSkriv ut sidenDel på Facebook
Sjefsredaktør/journalist: Jon Henrik Larsen – Eierskap: Mediesenteret Salangen-Nyheter.com – Utviklet av Prinfo Intermedia
Kommentarer
Del din mening