Hopp til: Navigasjon | Innhold | Undermeny
Av: Mats Nilsen
mn@salangen-nyheter.comSalangen IF Ski deltok i helga på Tromsø skifestival, til tross for de uforutsigbare forholdene.
Ca 35 medlemmer fra 8 til 12 år, hadde en fantastisk helg i Tromsø på skifestivalen, med bowling på fredag og pizza på lørdag. Fra SIF Ski stilte 14 løpere, fra 8 til 12 år, til start lørdag på 2 og 3 km klassisk og 10 løpere på søndagens fristilløp, til tross for en del frafall på grunn av sykdom.
Fortsetter i Seljeskogen
Skigruppen fortsetter med skitrening på mandager og torsdager klokken 18.00 til 19.15. - Vi oppfordrer alle unger fra og med 1. klasse til å ta med sine foresatte og komme på ski, forteller Oddgeir Sagerup i SIF Ski til nettavisen.
Snøforhold
Hvis det holder seg med snø vil alle skitrenningene foregå i Seljeskogen. For de minste blir det lett skigåing, skileker og litt forskjellig på disse treningene. - SIF ski takker alle deres løypekjørere, sponsorer, både store og små, som gjør det mulig å ha et skitilbud her i kommunen, sier Oddgeir Sagerup.
Til nyhetsarkivetSkriv ut sidenDel på Facebook
Sjefsredaktør/journalist: Jon Henrik Larsen – Eierskap: Mediesenteret Salangen-Nyheter.com – Utviklet av Prinfo Intermedia
Kommentarer
Del din mening